Demand Change

Alacak yönetimi, alacakların zamanında, etkin ve planlı bir şekilde tahsil edilebilmesi için gerekli organizasyonun ve sistemlerin kurulması, süreç ve işlemlerin yönetilmesidir. Özellikle müşteri, işlem hacmi ve cirosu yüksek şirketlerde, satış, pazarlama, operasyon yönetimi kadar hayati derecede önemli ve profesyonel yetkinlik gerektiren bir iştir. Profesyonel alacak yönetimine yeterince önem vermeyen şirketler, nakit sıkıntısı yaşayabilir. Alacakların zamanında ve etkin şekilde toplanamaması bütçe dengelerini bozar, maliyetleri artırır, kârlılığı düşürür, müşterilerin kaybedilmesi süreci hızlanır.

DÜNÜN ALACAKLARI, BUGÜNÜN RİSKİNİ OLUŞTURUR

Fazla stokları eriterek, yeni ürünlere yer açar ve sirkülasyonu hızlandırır

Şirketler, Demand Change’e sunacakları ürünleri ve hizmetleri belirleyebilmekte ve istedikleri taktirde arz yapısını değiştirebilmektedirler. Bu sayede, öncelikle stoklar sisteme arz edilerek, stok yönetimi sağlanabilmektedir.

Atıl kapasiteyi değerlendirerek, ürün maliyetini düşürür

Demand Change’e giren firma, mevcut işlerinin yanı sıra ek işler alarak, üretimini artırabilmekte ve sonuç olarak ürün maliyetlerini düşürebilir.

Hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf eder

Demand Change ile müşteriler stoklarını hızlıca eritmenin yanında, hem vakitten hem de nakitten tasarruf eder.

Minimize edilmiş finansman ile nakit akışını korur, nakit kaynaklarını güçlendirir

Demand Change hizmetinden yararlananlar, ödemesini minimum nakit kullanarak, ihtiyaçlarının karşılanmasında nakit akım dengesini koruyabilmektedir. İhtiyaçları için Demand Change kullanan firmalar, nakit tasarrufu ederek, aynı oranda işletme sermayesi ihtiyacını aşağı çekebilmektedir. Hizmet, özellikle finansman imkanlarının daraldığı ve finansman maliyetlerinin yükseldiği dönemlerde tercih edilmektedir.

Demand Change alım gücünü artırır

Demand Grup borç yapılandırma ve alacak yönetimi hizmetinden yararlanan firmalar Demand Change hizmetini kullandıklarında minimum nakit kullandıklarından dolayı alım gücü arttığı için, tahsilat garantisi de sağlarlar.

En iyi yatırımı ve en iyi danışmanlığı almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin