Alacak yönetimi, alacakların zamanında, etkin ve planlı bir şekilde tahsil edilebilmesi için gerekli organizasyonun ve sistemlerin kurulması, süreç ve işlemlerin yönetilmesidir. Özellikle müşteri, işlem hacmi ve cirosu yüksek şirketlerde, satış, pazarlama, operasyon yönetimi kadar hayati derecede önemli ve profesyonel yetkinlik gerektiren bir iştir. Profesyonel alacak yönetimine yeterince önem vermeyen şirketler, nakit sıkıntısı yaşayabilir. Alacakların zamanında ve etkin şekilde toplanamaması bütçe dengelerini bozar, maliyetleri arttırır, kârlılığı düşürür, müşterilerin kaybedilmesi süreci hızlanır.

DÜNÜN ALACAKLARI, BUGÜNÜN RİSKİNİ OLUŞTURUR

Alacak Yönetimi

Demand Alacak Yönetimi farklı borçlu profillerine göre özelleştirilmiş farklı tahsilat aksiyonları uygulayan yenilikçi bir alacak yönetimi yaklaşımı sunar. Takip edeceği portföyü ayrıntılı analiz ederek, borçluları sadece yaklaşım, hız, ulaşım sıklığı, aksiyon türü gibi aktivitelerin atandığı segmentlere bölmekle kalmamakta, söz konusu borçlu segmentlerinden en yüksek verimi alacak tahsilat uzmanını da görevlendirmektedir.
Demand Alacak Yönetimi, portföy çalışmasının sonucunda ulaşılamayan borçluların sistem verilerini zenginleştirmek suretiyle hizmet verdiği şirketler için sonradan erişimi de kolaylaştırır. Bünyesindeki takip uzmanlarının uyguladığı etkin ölçme ve ödüllendirme sistemi ile tahsilat performansını en üst seviyede tutmayı da garantiler. Yenilikçi altyapılar ve teknolojilere yapılan sürekli yatırımın birleşmesi sonucu Demand Grup, her zaman piyasaya özel yenilikçi çözümleri, en etkin altyapıyla birlikte müşterilerine sunmaya hazırdır.

Avantajları

  • Zamanında tahsil edemediğiniz alacaklar nedeniyle kullandığınız finansman giderlerini sıfıra indirir.
  • Müşteri ilişkisini koruyan etkin müşteri hizmeti aksiyonları sağlar.
  • Müşteri gereksinimlerine göre özel stratejiler geliştirir.
  • Müşteri iş yükünü azaltır ve operasyonel maliyetlerin düşürülmesine destek olur.
  • Tahsili zor alacakları hızlı bir şekilde finansmanınıza geri kazandırır.
  • Hukuki süreçler için yapılacak masrafları ortadan kaldırır.
  • Periyodik raporlar ile sürecin kontrol altına alınması

Demand Grup Alacak Yönetimi’ni Kullandığınızda;
Müşterilerimiz hem kendi ödemelerini geciktirme endişesinden uzak kalmakta hem de geciken tahsilatlarda motivasyon kaybı yaşamadan sağlıklı ticari kararlar verebilmektedir.

Bugüne kadar gerçekleştiremediğiniz ve hatta gözden çıkardığınız alacaklarınızı tahsil edebilir ve şirketinize gelir olarak kazandırabilirsiniz.

Müşterilerinizi kaybetmeden ve yasal takibe gitmeden, tahsilatlarınızı gerçekleştirebileceksiniz.

En iyi yatırımı ve en iyi danışmanlığı almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin